Jeden z chotárnych medzníkov, ktoré dal Belo IV vymedziť u bardejovských cistercitov sa nazýval "Burcuth". Výraz označuje miesto, kde sa vyskytujú "bublajúce" vody. Po našim "Kvašne vody"...V roku 1768 máme pri prameňoch postavený murovaný hostinec - ide o najstaršiu budovu zvanú "Tahyho Dvor" a sú už pri ňom zakreslené aj dve drevené kabíny s kúpeľovými vaňami....Panovníčka Mária Terézia sa postarala o dobrú povesť až na dvory významných európskych panovníkov.....Liečili sa tu také známe osobnosti ako: Rakúsko-uhorský cisár Jozef II, poľský šľachtic Tomáš Lisický, Mária Lujza, zastavil sa tu generál Kutuzov, Ruský cár Alexander I, cisárovna Alžbeta Bavorská......
...ak chcete vediať viac, srdečne vás pozývame na krátku exkurziu - PEŚIU PRECHÁZKU. Nenáročná, približne 60 minútová prechádzka "srdcom" Bardejovských Kúpeľ, o slávnych časoch, osobnostiach, ktoré sa tu liečili a vyliečili, o 10 blahodárnych prameňoch, o židovských časoch, o dvoch expozíciách prezentujúcich špecifiká sakrálnych, hospodárskych a technických stavieb.
Cena: 2,50€ / osobu / len exteriéry / s certifokovaným sprievodcom / v čase medzi 13,00-16,00 hod podľa dohody. Nahášky u nás.

letcik pesie prechadzky

otváracie hodiny

Pondelok zatvorené

Utorok 10:30 - 13:00

Streda 10:30 - 13:00

Štvrtok 10:30 - 13:00

Piatok 10:30 - 13:00

Sobota zatvorené

Nedeľa zatvorené

Obedňajšia prestávka zatvorené

prechádzky

Prechádzky po Bardejovských Kúpeľoch so sprievodcom a výkladom v trvaní 45 minút. Zobraziť »